У Лубенському медичному фаховому коледжі відбулася зустріч з інспектором сектору ювенальної превенції Лубенської поліції Юлією Бобренко.
Мова йшла про булінг, домашнє насильство та безпечну поведінку в інформаційному середовищі.
Булінг (цькування) – дії учасників освітнього процесу, які полягають у психологічному, фізичному, економічному чи сексуальному насильстві. Булінг може здійснюватись також із застосуванням засобів електронних комунікацій.
За даними Агенції фундаментальних прав ЄС, кожна третя жінка у Європі пережила насильство, зокрема домашнє. Водночас насильство в родині може стосуватися не лише жінок, але й чоловіків, дітей, літніх членів родини чи інших родичів.
Інтернет являє собою всесвітню інформаційну комп’ютерну мережу, що поєднує в єдине ціле безліч комп’ютерних мереж, що працюють за єдиними правилами. Інтернет не є комерційною організацією й нікому не належить. Однією з переваг Інтернету є корисність. Обсяг інформації незрівнянно великий. Інтернет – джерело найбільш свіжої інформації. Проте з розширенням глобальної комп’ютерної мережі, збільшенням кількості доступної інформації й послуг виникає проблема перевірки та достовірності.
Тому необхідно знати основні правила:
Нікому без дозволу батьків не давати особисту інформацію: домашню адресу, номер домашнього телефону, робочу адресу батьків, їхній номер телефону, назву й адресу навчального закладу, свої паролі.
2. Якщо знайдете якусь інформацію, що турбує вас, негайно сповістіть про це батьків.
3. Ніколи не погоджуватися на зустріч з людиною, з якою ви познайомилися в Інтернеті. Якщо все ж таки це необхідно, то спочатку потрібно спитати дозволу батьків, а зустріч повинна відбутися в громадському місці й у присутності батьків.
4. Не відповідати на невиховані і грубі листи. Якщо одержите такі листи не з вашої вини, то сповістіть про це батьків, нехай вони зв’яжуться з компанією, що надає послуги Інтернет.
5. Розробити з батьками правила користування Інтернетом. Особливо домовитися з ними про прийнятний час роботи в Інтернеті і сайти, до яких ви збираєтесь заходити.
6. Не заходити на аморальні сайти і не порушувати без згоди батьків ці правила.
7.Не робити протизаконних вчинків і речей в Інтернеті.
8.Не шкодити і не заважати іншим користувачам.
Юлія Бобренко відразу знайшла контакт зі здобувачами освіти, провела з ними цікаву розмову, відповіла на численні запитання.
ДЯКУЄМО ЗА СПІВПРАЦЮ