21 березня – Міжнародний день людей із синдромом Дауна або День різних шкарпеток. Цей День почали щорічно відзначати з 2006 року – він був заснований на VI міжнародному симпозіумі з питань синдрому Дауна, проведеному в Пальма де Майорка, за ініціативою правлінь Європейської та Всесвітньої асоціацій Даун-синдром.
Напередодні цього дня в Лубенському медичному фаховому коледжі під керівництвом викладача медичної біології Ірини Мелі відбулося засідання гуртка основ екології та профілактичної медицини, на якому гуртківці презентували науково-дослідницьку роботу «Синдром Дауна: міфи та реальність» та виготовили стіннівку з досліджуваної теми. Здобувачі освіти групи С-21 в процесі вивчення освітнього компонента «Основи медичної біології з генетикою» підготували ряд цікавих, змістовних та наочних презентацій з теми «Спадкові захворювання людини. Хвороба Дауна», де всебічно висвітлили всі можливі аспекти цієї проблеми. Заняття пройшло нестандартно та пізнавально.
Двадцять перший день третього місяця був обраний, щоб показати, що синдром Дауна пов’язаний із трьома копіями 21-ї хромосоми (трисомія по 21-й хромосомі).
Цього дня заведено вдягати непарні шкарпетки різного кольору або взагалі лише одну шкарпетку, аби показати, що різниця між нами лише в одній хромосомі.
Для того, щоби підтримати, розвіяти міфи та стереотипи про людей із синдромом Дауна, здобувачі освіти нашого навчального закладу долучилися до флешмобу Lots of Socks, який проводиться щорічно 21 березня.
Пам’ятайте! Люди з синдромом Дауна – це такі ж люди, як і ми з вами. Вони мають право на щасливе і повноцінне життя!