Ви знаходитесь:

Історія розвитку охорони здоров'я Лубенщини має древнє коріння. Першими лікарями тут були монахи, у Лубнах вперше в Україні було відкрито польову аптеку, більше 200 років тому – земську лікарню.  

До таких знаменитих подій слід віднести і відкриття у 1930 році медичного технікуму єдиного диспансеру. 

Дату свого заснування підтверджує архівна довідка №125 від 07.02.1979 р. Головного архівного Управління при Раді Міністрів УРСР. 

Лубенський медтехнікум єдиного диспансеру згідно директиви Наркомату охорони здоров'я УРСР утворено у вересні 1930 р., причому було зроблено спеціальний прийом учнів у кількості 40 осіб, які фактично приступили до навчання з 10 жовтня 1930р.

 Медичний технікум, а з 1935 року фельдшерсько-акушерська школа знаходились у приміщенні на розі вулиць Луначарського (нині І Плютенці) та Плеханова.

1

Будинок по вул. Плеханова, де з 1930 по 1941 рік знаходився навчальний заклад.
  Будинок зруйнований фашистськими окупантами в 1943 році.

       Засновником Лубенського технікуму був Берлявський Яків Соломонович - завідуючий Лубенською районною лікарнею, хірург за фахом.

2

Берлявський Яків Соломонович    

       Зі спогадів випускників того періоду на початку діяльності навчального закладу згадується директор Максимова Н.М. 

3

Максимова Н.М.

       Починаючи з 1933 року і до початку Великої Вітчизняної війни директорм був Дашковський Арон Давидович (був розстріляний фашистськими окупантами в 1941 році).

4

Дашковський Арон Давидович

        В 1934-1935 навчальному році найбільш численним був І курс, на якому навчалось 375 осіб. В технікумі було чотири відділення: лікувальне, акушерське, санітарно-гігієнічне і зуботехнічне.

       З 1 вересня 1935 року медичний технікум був реорганізований у фельдшерсько-акушерську школу. В школі було два відділення: фельдшерське і акушерське.
       В 1936 році на фельдшерське відділення набрано 5 груп, а на акушерське - три. В групах було по 45-48 осіб. 

5

Перший випуск фельдшерів 1933-1936 рр.

 

 

В 1937 році у фельдшерсько-акушерській школі був найбільш численний випуск - 305 спеціалістів.

Із другого випуску фельдшерів в червні 1937 року 15 осіб відбувся призов в армію на медичні посади, в тому числі Бган Сергій Федосійович, Бган Федір Карпович, Михайленко Василь Захарович, Пальох Андрій Михайлович, Плетінь Федір Іванович та інші.

У вересні 1941 року в місто Лубни вступили фашисти. Припинилось життя шкіл, технікумів, припинилась робота і медичної школи. Багато учителів, студентів разом з усім радянським народом стали на захист своєї Батьківщини...

У вересні 1943 року місто було звільнено від фашистів. Але залишилися спаленими 290 об'єктів і промислових підприємств, культурно-освітніх закладів і житлових будинків. Спалено було і приміщення Лубенської медичної школи.

Лубенці приступили до відбудови рідного міста. Розпочала свою роботу і медична школа. Ми маємо наказ Облздороввідділу відновлення роботи медшколи. Ось його зміст:

 

НАКАЗ №21

по Полтавському Облздороввідділу

від 18 листопада 1943 р.

1. Поновити роботу Лубенської медшколи на базі колишніх гуртожитків, надати їй профіль акушерсько-сестринської.

Зав. Облздороввідділу                 Хорош

       Отже, школа розпочала роботу 15 грудня 1943 року.

6

Перший випуск медичних сестер 1948-1950 рр.

       З 1953 по 1967 рік училище очолював Доронін Кузьма Григорович, який багато сил і енергії віддав відновленню училища та зміцненню його навчально-матеріальної бази.

7

Доронін Кузьма Григорович 

        До 1985 року училищем керував Кочергін Микола Андрійович - лікар шкірних та венеричих хвороб.  

8

Кочергін Микола Андрійович

       Починаючи з 1985 року по 2009 рік училище очолював Сікач Олег Миколайович - лікар вищої категорії, психіатр за фахом, "Відмінник освіти України".

20.jpg

Сікач Олег Миколайович

       З 2009 року навчальний заклад очолює спеціаліст вищої категорії, викладач-методист Кузьменко Алла Григорівна. "Медицина - воістину найшляхетніше з усіх мистецтв" - говорив великий Гіппократ. Можна впевнено сказати, що саме ці слова стали дороговказом у роботі директора коледжу. За роки перебування на посаді директора Алла Григорівна зуміла згуртувати колектив навколо єдиної мети, об'єднати навколо себе колег-однодумців. Бо вона - лікар-педагог від природи. Аллі Григорівні властивий творчий підхід до керівництва, навчання, виховання, вона жваво відгукується на все нове, передове, прогресивне, проводить роботу з впровадження нових прогресивних методів навчання, використання комп'ютерних технологій, проявляє щиру турботу про майбутній інтелектуальний потенціал Української держави.

        У 2020 році училище було перейменовано у медичний фаховий коледж.

 Kuzmenko A.G

Кузьменко Алла Григорівна

11   12

13