Календар свят і подій.

min osvity.jpg

moz

departament

osvita2

SQE logo Word 2 1

01.2023

za kviten 2023

Traven 2023

Dity

obkladinka 01.07

image 01 08 23

01.09.23

1200px-Logo of the State Service of Ukraine on Labor.svg

Ви знаходитесь:

Протидія сексуальному насильству

Будь-яке сексуальне насильство – є воєнним злочином, порушенням законів та звичаїв війни. Як і за решту порушень норм міжнародного права, за сексуальне насильство передбачена відповідальність. Її призначають за результатами розгляду судових справ у Міжнародному кримінальному суді в Гаазі, створеними трибуналами або національним судом України.

Сексуальне насильство, пов’язане із збройною агресією росіян на території України, нерідко стає сильною психологічною травмою для постраждалих, саме тому важливо фіксувати злочини, свідками чи постраждалими від яких стали учасники освітнього процесу та збирати максимум доказів для притягнення винних до відповідальності. В цьому випадку варто зробити наступне:

• звернутися за медичною допомогою для фіксації стану здоров’я до медичного закладу (103);

 • повідомити про злочин Нацполіцію (102), Генеральну прокуратуру (0 800 507 001) або Урядову гарячу лінію (15 47);

• зафіксувати злочин та можливих свідків: описати обставини,місце (адреса чи позначка на карті), дату й час злочину, ПІБ, дату народження та контакти постраждалої особи, детальну інформацію про злочинців (кількість, якщо відомо – імена й посади, наявність зброї, про що розмовляли між собою тощо), інформацію про схожі випадки у вашій місцевості, завдану шкоду, контакти свідків, фото/відео з місця подій.

Якщо потерпілі перебувають на тимчасово окупованій території і не мають змоги звернутися до уповноважених органів влади – можна повідомити про злочин Офіс Генерального прокурора телефоном (096 755 02 40) або електронною поштою ( Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. ). Передати інформацію для подальшого розслідування можна:

• на сайті Офісу Генерального прокурора України;

• через телеграм-боти: @stop_russian_war_bot або @war_crime_bot.

На сайті Міністерства освіти і науки України розміщені актуальні матеріали, відео та анімації для батьків, учителів та дітей щодо запобігання сексуальному насильству.

Ресурс доступу: 

 https://mon.gov.ua/ua/news/aktualni-materiali-shodo-psihologichnoyi-pidtrimki-ta-zahistu-ditej-vid-seksualnogo-nasilstva-v-interneti 

https://mon.gov.ua/ua/news/stop_sexting-privatnist-v-interneti-pid-chas-vijni